X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
..:: محــــــــــیـــط ســـــبـــــــز (منابع طبیعی و محیط زیست) ::..
تعداد بازدید ها: 716238

 

آلودگی هوای خوزستان 16 برابر حد مجاز

رییس اداره پایش اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به وقوع پدیده گرد و غبار که از ساعاتی پیش آسمان استان را فرا گرفته است، گفت: منشا گرد و غبار امروز از جنوب شرق کشور عراق و جنوب اهواز است که این دو کانون فعالیت یکدیگر را تشدید کرده‌اند.

سیروس کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، اظهار کرد: میزان ریزگردها در هوای شهر اهواز در ساعت 13 امروز (24 فروردین ماه) به 1421 میکروگرم بر مترمکعب رسیده که این میزان بیش از 9 برابر حد مجاز از استانداردها انحراف دارد.

وی افزود: همچنین میزان ریزگردها در هوای شهر آبادان در ساعت 13 امروز 2460 میکروگرم بر مترمکعب اندازه‌گیری شده که این میزان بیش از 16 برابر حد مجاز است. میزان ریزگردها در هوای سوسنگرد نیز 579 میکروگرم بر مترمکعب بوده است.

کریمی گفت: منشا برخاستن گرد و غبار امروز از جنوب شرق کشور عراق و جنوب اهواز است که این دو کانون فعالیت یکدیگر را تشدید کرده‌اند. همچنین سرعت باد بیش از 15 متر بر ثانیه است که موجب گسترش گردوغبار در سطح استان خوزستان شده است.

وی ادامه داد: بدین ترتیب گرد و غبار امروز خوزستان هم منشا داخلی و هم منشا خارجی دارد.

در ادامه مطلب خواهید خواند...

 در همین رابطه : تعطیلی مدارس و اما و اگر ها

 

تعطیلی مدارس آبادان و خرمشهر

56311.jpgمدیر‌کل آموزش‌وپرورش خوزستان از تعطیلی نوبت بعدازظهر کلیه مدارس آبادان و خرمشهر باتوجه به شدت گرد و غبار در این دو شهرستان خبر داد.

محمد تقی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خوزستان، با اعلام این‌که مدارس آبادان و خرمشهر بنا به تصمیم فرمانداری‌های این شهرستان‌ها تعطیل شده است، در خصوص علت عدم تعطیلی مدارس اهواز با وجود غلظت بالای ریزگردها، گفت: با توجه به شرایط اهواز نظر ما این بود که مدارس این شهرستاننیز تعطیل شود اما هنوز تصمیمی در این زمینه از سوی استانداری اتخاذ نشده است.

وی افزود: آموزش‌وپرورش برای سومین بار درخواست خود مبنی بر لزوم تعطیلی مدارس اهواز را به استانداری اعلام کرده است، اما همچنان تنها پاسخی که به این درخواست داده شده، این است که بررسی می‌شود و منتظر اعلام تصمیم استانداری هستیم.ن : Mohsen
ت : چهارشنبه 25 فروردین‌ماه سال 1395
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.
 

پیج رنک

رنک الکسا